چگونه صندلی هواپیما را انتخاب کنیم؟

چگونه صندلی هواپیما را انتخاب کنیم

چگونه صندلی هواپیما را انتخاب کنیم؟

دانستنی های سفر دانشنامه سفر

اگر میخواهدی در هواپیما کنار پنجره بنشینید در این مقاله به معرفی نکاتی پرداخته‌ایم تا صندلی هواپیما را راحتتر انتخاب کنید. در ادامه با تی تی بوکینگ همراه باشید.

مهم‌نیست که سفری خارجی در پیش داشته باشید یا داخلی، زیرا در وهله اول آنچه که سفر با هواپیما را بدون دردسر و راحت می‌کند انتخاب صندلی مناسب است. در حال حاضر بیشتر ایرلاین‌ها به شما اجازه می‌دهند، خودتان صندلی مناسب در هواپیما را انتخاب کنید. این حق انتخاب می‌تواند بین صندلی کنار پنجره، صندلی راهرو، وسط، جلو و عقب باشد. انتخاب بهترین صندلی متناسب با شرایط حال شما، باعث شروع سفری خوش و بدون دغدغه خواهد بود. اما سوال اینجاست که بهترین صندلی هواپیما کجاست و چگونه صندلی هواپیما را انتخاب کنیم؟ در ادامه با ما همراه باشید، تا به پاسخ سوال خود برسید.

نوع هواپیما و چیدمان صندلی

ترتیب و قرار گرفتن صندلی، به نوع و اندازه هواپیما بستگی دارد. در هواپیما‌های کوچک صندلی‌ها به ترتیب 3 به 3 قرار می‌گیرند؛ اما در هواپیما‌های بزرگ‌تر ترتیب قرارگیری 2-4-2 است. هواپیما‌های کوچک برای سفر‌های داخلی و طی کردن مسیر‌های کوتاه و هواپیما‌های بزرگ مانند ایرباس، برای سفر‌های خارجی مناسب هستند. آشنایی با قوانینی همچون هزینه اضافه بار مسافر چقدر است و چگونه باید کارت پرواز را دریافت کنیم از مهمترین نکاتی است که پیش از سفر با هواپیما باید با آن آشنا باشید.

تصمیم برای کلاس پروازی

نیازی به گفتن نیست که بهترین صندلی‌های هواپیما، برای سفری لذت بخش صندلی‌های فرست کلاس و بیزینس کلاس هستند. پس ابتدا بودجه خود را در نظر و بعد برای کلاس پروازی تصمیم بگیرید.

چگونه بهترین صندلی هواپیما را انتخاب کنم؟

تعریف دقیق و الگویی، برای انتخاب بهترین صندلی هواپیما وجود ندارد؛ زیرا مسافران شبیه به یکدیگر نیستند. عده‌ای تا سوار هواپیما می‌شوند، خوابشان می‌برد؛ برخی نیز به دلیل ترس از پرواز، دچار مشکلات فراوان می‌شوند. بلند قد بودن بعضی از مسافرین نیز، باعث می‌شود در طول سفر راحت نباشند. پس نمی‌توان برای پرسش چگونه بهترین صندلی هواپیما را انتخاب کنم، پاسخ و راهنمایی کلی ارائه و یک صندلی را به عنوان بهترین گزینه معرفی کرد. اما می‌توان مناسب‌ترین صندلی را براساس مشکلات و نیاز‌های هر مسافر، معرفی کرد.

چگونه در هواپیما کنار پنجره بنشینیم

ایمنی بیشتر با انتخاب صندلی مناسب هواپیما

اگر ترس از پرواز دارید و به دنبال انتخاب بهترین صندلی برای ایمنی هرچه بیشتر هستید؛ تحقیقات مجله Popular Mechanics، می‌تواند به شما در انتخاب صندلی ایمن کمک کند. مجله Popular Mechanics با تحقیق در سوانح هواپیمایی آمریکا دریافته، بهترین صندلی برای حفظ ایمنی مسافر، در قسمت‌های عقبی هواپیما است.

همسفر بچه‌ها هستید؟ یک گزینه عالی برای شما!

اگر با کودکان سفر می‌کنید، داشتن یک فضای مخصوص برای همسفر کوچکتان، سفری بدون دردسر هم برای شما و هم برای کودک به ارمغان می‌آورد. پس اگر همسفر بچه‌ها هستید، ردیف بالک هد را انتخاب کنید. ردیف بالک هد فضای بیشتری در جلوی شما تعبیه کرده و حتی اجازه می‌دهد کودکان، در فضای تعبیه شده بایستند. ضمن اینکه صندلی‌های بالک هد، نزدیک به سرویس دستشویی بوده و رفتن چندباره کودکان به سرویس را آسان می‌کند.

طرز نشستن در هواپیما کنار کودکان

پیدا کردن بهترین صندلی برای خروج سریع از هواپیما

شاید برای سفری خارجی، چندین ساعت کسل کننده را در هواپیما گذرانده‌ باشید؛ اما همیشه تحمل کردن چند دقیقه آخر برای خروج مسافران، از چندین ساعت پرواز طولانی‌تر به نظر می‌رسد. پس اگر می‌خواهید بعد از اتمام پرواز، به سرعت از هواپیما خارج شوید صندلی را انتخاب کنید که در قسمت جلویی هواپیما قرار گرفته باشد. اغلب ایرلاین‌ها برای خروج مسافرین از هواپیما‌های با دو راهرو، آن‌ها را از جلو و سمت چپ خارج می‌کنند؛ پس طبیعی است مسافرینی که در قسمت جلو و سمت چپ قرار دارند، زود‌تر از دیگران از هواپیما خارج شوند.

پیدا کردن صندلی مخصوص خوابالو‌ها

اگر شما هم ترجیح می‌دهید با بلند شدن هواپیما چرتی بزنید و کمی بخوابید، ممکن است بعد از بیدار شدن و پایان سفر متوجه شوید که روی شانه‌های همسفر غریبه خوابتان برده است.

بهترین صندلی برای مسافرینی که دوست دارند در هواپیما بخوابند، صندلی‌های کنار پنجره هستند. با انتخاب صندلی کنار پنجره، به راحتی به دیواره هواپیما تکیه کرده و حتی نور را نیز تنظیم خواهید کرد و البته هیچ مسافری هم در زمان عبور، به شما برخورد نخواهد کرد. انتخاب صندلی کنار پنجره، هنگامی که پروازی دور و دراز و شبانه دارید خستگی سفر را از تنتان بیرون می‌کند.

بهترین صندلی هواپیما کجاست؟

از پرواز می‌ترسید؟ این صندلی برای شما است!

اگر ترس از پرواز دارید و هر بار سفر با هواپیما، شما را به وحشت می‌اندازد، صندلی‌های وسطی و نزدیک به باله برای شما است. صندلی‌هایی که نزدیک به باله هستند یا بالای باله قرار گرفته‌اند، کمتر آشفتگی و تلاطم هوایی را به مسافر منتقل می‌کنند. برای مقابله با فوبیای پرواز بهتر است پیش از پرواز مقاله چگونه به ترس از پرواز غلبه کنیم را مطالعه کنید.

نکات مورد توجه برای انتخاب صندلی هواپیما

  • صندلی‌های ردیف آخر نزدیک به دم هواپیما، فضای خالی بیشتری در اختیار افراد قد بلند قرار می‌دهند. پس اگر قد بلندی دارید، بهتر است صندلی‌های کنار ردیف خروج اضطراری را برای خود رزرو کنید.
  • صندلی‌های کنار سرویس بهداشتی، مشام را آزرده و رفت و آمد مسافرین، شما را کلافه خواهد کرد.
  • صندلی‌های کنار آشپزخانه نیز، به دلیل رفت و آمد مهمانداران سروصدای زیادی خواهد داشت.
بهترین روش انتخاب صندلی پرواز

چگونه صندلی کنار پنجره را انتخاب کنم؟

صندلی‌های کنار پنجره به دلیل چشم انداز زیبا و تکیه به دیواره‌های هواپیما، اغلب به عنوان بهترین صندلی‌های هواپیما شناخته می‌شوند. رزرو صندلی‌های کنار پنجره، به دلیل طرفداران زیادی که دارند اغلب کاری سخت و دشوار است. معمولا کارت پرواز این صندلی‌ها سریعتر به فروش می‌رسد. اگر می‌خواهید تمام ترفند‌های رزرو صندلی کنار پنجره را بدانید، ما را همراهی کنید.

  • گفتیم که امروزه اغلب ایرلاین‌ها به شما اجازه می‌دهند، در هنگام خرید اینترنتی بلیط هواپیما، خودتان صندلی پرواز را تعیین کنید. پس هنگامی که در مرحله (انتخاب صندلی من) قرار دارید، روی صندلی‌هایی کلیک کنید که در کنار، پنجره قرار دارند.
  • اگر می‌بینید که تمام صندلی‌های کنار پنجره، پر شده است ناراحت نباشید. هر از گاهی به پرواز رزرو شده نگاهی بیاندازید، تا اگر صندلی کنار پنجره‌ای خالی شده بود برای رزرو آن اقدام کنید.
  • اگر در مراحل قبلی، موفق به گرفتن صندلی کنار پنجره نشدید، می‌توانید مدتی قبل از مسافرگیری از مامور گیت خروج درخواست کنید که صندلی شما را در صورت نرسیدن مسافری به پرواز عوض کند.
  • آخرین راه و شاید سخت‌ترین راه، برای رسیدن به صندلی کنار پنجره پرس و جو از مسافرین است. از آن‌ها بپرسید که آیا مایل هستند صندلی خود را با شما عوض کنند یا نه؟ درست است که در اکثر موارد پاسخ به شما منفی خواهد بود، اما پرسیدن این سوال ضرری هم ندارد.
سیستم آنلاین انتخاب صندلی پرواز

بهترین صندلی هواپیما کجاست؟

پیدا کردن بهترین صندلی هواپیما، قائده کلی ندارد و به نیاز هر مسافر بستگی دارد. پس دیگر برای پرسش بهترین صندلی هواپیما کجاست، به دنبال پاسخ نباشید و شرایط خود را در هر پرواز در نظر بگیرید. حالا با اصول انتخاب بهترین صندلی هواپیما و رزرو صندلی کنار پنجره هواپیما آشنا شدید. شما تا به حال در سفر‌های هوایی که داشته‌اید، صندلی نامناسبی انتخاب کرده‌اید؟ چه تجربه‌ای در مورد انتخاب صندلی دارید؟ تجربه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

عارف رادفر

سلام. من عارف رادفر هستم و 35 سال سن دارم و رشته ایرانشناسی رو تحصیل کردم و به واسطه رشته و سفرهای خیلی زیاد اطلاعات کاملی در مورد تمامی دانستنی های ریز و حتی گمنام توی سفر به دست آوردم که برای تجربه سفری بهتر برای بقیه هم مینویسمشون.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.