معرفی فرودگاه کیش؛ همه چیز در مورد فرودگاه بین المللی کیش

فرودگاه کیش کجاست

معرفی فرودگاه کیش؛ همه چیز در مورد فرودگاه بین المللی کیش

دانستنی های سفر دانشنامه سفرکیش

جزیره کیش به دلیل زیبایی کم‌نظیری دارد، گرداشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جذب می‌کند؛ به همین دلیل اکثر مسافرانی که قصد سفر به کیش را دارند، به دنبال اطلاعاتی در مورد هواپیما و فرودگاه کیش هستند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به معرفی فرودگاه کیش بپردازیم.

زمانی که بصورت هوایی و به وسیله هواپیما به سفر می‌رویم، فرودگاه‌ها اولین میزبان ما در شهر یا کشور مقصدمان هستند. جزیره کیش به‌عنوان یکی از قطب‌های اصلی گردشگری در ایران، در طول سال میزبان توریست‌های بسیاری است. راه اصلی رفت و آمد به این جزیره از طریق پرواز و هواپیما است که همین باعث شده فرودگاه کیش به محلی پرتردد تبدیل شود. در این مقاله از تی‌تی‌بوکینگ به سراغ معرفی فرودگاه کیش رفتیم تا آن را به خوبی و از همه جوانب بررسی کنیم. برای آشنایی کامل با فردگاه کیش در ادامه با ما همراه باشید.

تاریخچه احداث و سرگذشت فرودگاه کیش

برای نسل امروز و حتی بسیاری از متولدین دهه 50 و 60 جزیره کیش یکی از مناطق لوکس و جذاب ایران بوده است که فقط به چشم تفریح به آن نگاه می‌کنند. فلای برد کیش، بانجی جامپینگ و بالون سواری برخی از تفریحاتی است که در این جزیره زیبا انجام می‌شود. اما تا قبل از آغاز دهه 50 شمسی کیش یکی از مناطق دور افتاده کشور بود که برای برخی از کارهای اقتصادی و حمل و نقل مورد توجه بود. اما در سال 1349 تیمی از کارشناسان ایرانی و آمریکایی تشکیل شد تا همه پتانسیل این جزیره را بررسی کنند.

موقعیت جغرافیایی بسیار خوب، جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و اهمیت استراتژیکی جزیره کیش باعث شد، تا به سرعت در مسیر تبدیل شدن به یک جزیره مدرن توریستی قرار بگیرید. در سال 1351 بعد از تشکیل سازمان عمران کیش، پروژه‌های توسعه جزیره کیش شروع به‌کار کردند که یکی از آن‌ها احداث فرودگاه بود. ابتدا در سال 1352 عملیات ساخت فرودگاه کیش در بلندترین منطقه جزیره آغاز شد و بعد از چندین نوبت ساخت و ساز و تکمیل ساختمان اصلی در 7 آبان ماه سال 1356 این فرودگاه به‌طور رسمی آغاز بکار کرد.

بررسی سال تاسیس فرودگاه کیش و به همراه تاریخچه

معرفی فرودگاه کیش؛ در دل آب‌های خلیج فارس

وجود اماکن جذابی چون اسکله تفریحی، جزیره هندورابی کیش و ساحل مرجانی باعث شده جزیره کیش پذیرای تعداد زیادی مسافر بوده و فرودگاه کیش در رتبه پنجم پر ترددترین فرودگاه‌های کشور قرار بگیرد. این فرودگاه به دلیل ماهیت تجاری جزیره کیش همیشه پذیرای حجم بالایی از بار و حمل و نقل آن است. طبق آخرین آماری که در سال 2016 منتشر شد سالیانه بیش از 24 هزار پرواز در این فرودگاه انجام می‌شود و هواپیماهای بسیاری در باندهای آن نشست و برخواست می‌کنند.

در طول یکسال حدود 30 میلیون نفر از طریق فرودگاه کیش جابه‌جا می‌شوند که یک عدد قابل‌توجه برای این منطقه آزاد است. به‌طور کلی و جدا از آمار و ارقام پروازها، در زمان معرفی فرودگاه کیش باید گفته که از نظر موقعیت مکانی و جغرافیایی، فرودگاه کیش خاص‌ترین فرودگاه ایران است که در دل آب‌های خلیج فارس قرار دارد.

عکس فرودگاه کیش

فرودگاه بین‌المللی کیش چند ترمینال دارد؟

فرودگاه کیش در طول روز میزبان هواپیماهای بسیاری است که پروازهای داخلی و خارجی را شامل می‌شوند. این فرودگاه برای پروازهای داخلی ترمینال‌های جداگانه و برای پروازهای خارجی نیز ترمینال مجزایی دارد.

فرودگاه کیش 4 ترمینال با دو باند موازی دارد که طول آن‌ها 3650 متر و عرض آن‌ها 45 متر است. در حال حاضر برای پروازهای داخلی از یک ترمینال با ساعت کاری 6 صبح تا 12 شب استفاده می‌شود. برای پروزاهای خارجی نیز در زمان ورود یک ترمنیال و در زمان خروج ترمنیال دیگری در نظر گرفته شده است.

فرودگاه کیش کجاست، آدرس فرودگاه کیش

شرکت‌های هواپیمایی فعال در فرودگاه کیش

کیش از پرطرفدارترین مناطق گردشگری ایران است که همه شرکت‌های هواپیمایی معتبر آماده خدمات‌رسانی به مسافرین این جزیره هستند. اگر می‌خواهید در تعطیلات، به این جزیره زیبا سفر کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارزانترین زمان سفر به کیش چه ماهی است را از دست ندهید. تهیه بلیط و رفت و آمد به کیش در بیشتر ایام سال به راحتی انجام می‌شود و برای روزهای پیک تعطیلات نیز می‌توان با برنامه‌ریزی قبلی بلیط تهیه کرد. خوشبختانه مهم‌ترین شرکت‌های هواپیمایی ایران در فرودگاه کیش فعال هستند. تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی فعال در فرودگاه کیش:

  • ایران ایر
  • ماهان
  • آریا
  • ارم
  • ایران ایرتور
  • میش
  • ساها
  • تابان زاگرس
  • نفت ایر
  • کاسپین

آدرس و بهترین راه‌های دسترسی به فرودگاه کیش

دسترسی به فرودگاه بین‌المللی کیش بسیار راحت است و انواع وسائل حمل و نقل عمومی آماده خدمت‌رسانی هستند. تاکسی‌های دربستی به رنگ سفید، تاکسی‌های خطی به رنگ زرد و مینی‌بوس‌ها از بهترین شیوه‌های رفتن به فرودگاه بین‌المللی کیش هستند. البته در زمان معرفی فرودگاه کیش نباید آدرس آن را فراموش کرد!

آدرس فرودگاه کیش: استان هرمزگان – جزیره کیش – بلوار فرودگاه – فرودگاه بین‌المللی کیش

فرودگاه کیش به چه مقاصدی پرواز دارد؟

یکی از دغدغه‌های مسافرین در زمان سفر هوایی این است که آیا از فرودگاه مقصد به شهرشان پرواز مستقیم وجود دارد؟ بنابراین باید در هنگام معرفی فرودگاه کیش به مقاصد هواپیماهای آن نیز اشاره کرد. در حال حاضر از فرودگاه کیش به شهرهای: تهران، اصفهان، تبریز، بندرعباس، رشت، ساری، گرگان، کاشان، کرمان، مشهد، شیراز، اهواز، بوشهر، گرگان، جم، سنندج، ارومیه، همدان، کرمانشاه و عسلویه پرواز وجود دارد. این پروازها توسط 13 ایرلاین مختلف به مسافرین ارائه می‌شوند. مقاصد خارجی فرودگاه نیز دبی و مسقط (عمان) هستند.

اطلاعات پرواز فرودگاه کیش

امکانات رفاهی و تجهیزات فرودگاه کیش

در بیشتر فرودگاه‌های معتبر دنیا امکانات رفاهی و تجاری خوبی برای مسافرین فراهم شده است. فرودگاه کیش نیز از این نظر بسیار کامل است و امکاناتی نظیر رستوران، پارکینگ، خدمات حمل و بسته بندی بار، خدمات بانکی و صرافی، خدمات پستی و اورژانس پزشکی تدارک دیده شده است. این فرودگاه در بخش تجاری و برای سهولت خرید سوغاتی‌های جزیره کیش و یا کالاهای دیگر، فروشگاه‌های زیبا و بزرگی را آماده کرده است.

امکانات فروگاه شامل، رستوران، کافه و نمازخانه فرودگاه کیش

خرید بلیط اینترنتی هواپیما برای کیش در سایت تی تی بوکینگ

در این مقاله به معرفی فرودگاه کیش پرداختیم و با همه جوانب آن از تاریخچه تا امکانات فرودگاه کیش آشنا شدیم. فرودگاه بین‌المللی کیش از بهترین ترمنیال‌های حمل و نقل مسافر در کشور است که در دل آب‌های خلیج فارس قرار دارد. اگر قصد سفر به کیش را دارید، به راحتی می‌توانید از خدمات فروش بلیط اینترنتی هوپیما برای کیش در سایت تی‌تی‌بوکینگ استفاده کنید.

شما تجربه سفر به کیش را دارید؟ بعد از رسیدن به فرودگاه کیش چه نکته‌ای بیشتر نظرتان را جلب کرد؟ ما مشتاق خواندن تجربیات شما هستیم.

عارف رادفر

سلام. من عارف رادفر هستم و 35 سال سن دارم و رشته ایرانشناسی رو تحصیل کردم و به واسطه رشته و سفرهای خیلی زیاد اطلاعات کاملی در مورد تمامی دانستنی های ریز و حتی گمنام توی سفر به دست آوردم که برای تجربه سفری بهتر برای بقیه هم مینویسمشون.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.